23 maja 2018 – Uczniowie klasy mundurowej na zawodach „Sprawni jak żołnierze”

W dniach 17-18 maja 2018 r. uczniowie klasy mundurowej uczestniczyli w finale wojewódzkim 41. Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze”, który odbył się w Ostrowie Lubelskim. Celem zawodów było popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, podnoszenie sprawności fizycznej oraz rywalizacja zespołów w zakresie umiejętności sportowo–obronnych.

W zawodach wzięło udział 7 drużyn dziewcząt i drużyn chłopców wyłonionych w drodze eliminacji rejonowych. Przez dwa dni trwała rywalizacja w 5 konkurencjach: test sprawnościowy, rzut granatem, strzelanie (z broni długiej małokalibrowej na strzelnicy otwartej), podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedmedyczna oraz bieg na orientację (po terenach leśnych).

Drużyna naszych dziewcząt w składzie; Aleksandra Dziurdza, Sandra Kusiak i Julita Paczos z klasy I i zajęła III miejsce. Zwycięzcą zawodów wojewódzkich w kat. dziewcząt została drużyna z Liceum Ogólnokształcącego – Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu, a II miejsce przypadło dziewczętom z Liceum Ogólnokształcącego w Międzyrzecu Podlaskim. Również III miejsce po zaciętej walce zajęła drużyna naszych chłopców: Michał Gajór i Kamil Gałka z klasy I i oraz Maciej Demucha z klasy I B. Zwycięzcami w tej kategorii zostali uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Puławach, a na II miejscu uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół w Sobieszynie. Zwycięskie drużyny będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 5-8 czerwca w Bornem Sulinowie.

Podsumowania zawodów w imieniu organizatorów: Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie, Ligi Obrony Kraju w Lublinie oraz Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim dokonał Wicekurator Oświaty Ryszard Golec oraz reprezentujący Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie ppłk dr inż. Zbigniew Tarka – Szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień.

Podczas uroczystego zakończenia zawodów zostały wręczone pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla zawodników ufundowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie.

Opiekunem naszych drużyn dziewcząt i chłopców był pan Wojciech Skrok.