29 września 2017 – Finał Centralny 56. Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety – 2017”

W dniach 11–13 września 2017 r. na obiektach Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego „Zawisza” w Bydgoszczy odbył się Finał Centralny 56. Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety – 2017”.

Organizatorem zawodów realizowanych w formie zadania zleconego powierzonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej było Wojskowe Stowarzyszenie „Sport-Turystyka-Obronność”.

Celem zawodów było m.in.: kształtowanie wśród młodzieży szkolnej postaw sportowej rywalizacji, upowszechnianie idei organizowania zawodów sportowych o charakterze obronnym, popularyzowanie wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych oraz zagadnień związanych z obronnością kraju. Pierwotnie zawody miały się odbyć w maju 2017 r., jednak ze względu na procedury organizacyjne termin ten został zmieniony.

Do rywalizacji o główne nagrody „Srebrne Muszkiety” przystąpiły  zespoły dziewcząt i chłopców – zwycięzcy zawodów organizowanych na szczeblach wojewódzkich. Strzelano w olimpijskiej konkurencji 60 strzałów w pozycji leżącej z karabinka sportowego 5,6mm do tarcz elektronicznych. Województwo lubelskie reprezentowały zespoły: dziewcząt z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ z Biłgoraja oraz chłopców z  I Liceum Ogólnokształcącego z Chełma.

III miejsce w kategorii dziewcząt bez licencji  zajęła drużyna naszej szkoły w składzie: Michelle Schintu, Dominika Świerczyńska  i Urszula Żak  z wynikiem 1723,4 punktów. Również III  miejsce wywalczyli chłopcy z I LO w Chełmie, którzy startowali w kategorii zawodników z licencją. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt Urszula Żak zajęła V miejsce z wynikiem  582,1punktów. Dominika Świerczyńska uzyskała 572,9 punktów i była VI. Natomiast Michelle Schintu zdobyła 569,2 punktów i została sklasyfikowana na VIII miejscu.

Po zakończeniu konkurencji strzeleckich zawodnicy i opiekunowie zwiedzali Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.

13 września w czasie uroczystego zakończenia zwycięzcy otrzymali medale, puchary, dyplomy oraz upominki.

Sukces dziewcząt to dowód na to, że wytrwała i sumienna  praca pozwala osiągnąć cel w sportowej rywalizacji. Zawsze potrzebni są jednak opiekunowie, dzięki którym młodzi ludzie chcą się rozwijać, są pełni zapału i pozytywnej energii. W naszej szkole młodzież rozwija swoje zainteresowania i umiejętności strzeleckie pod opieką Wojciecha Skroka – nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa, instruktora strzelectwa sportowego i sportów obronnych.