30 kwietnia 2016 – Najlepsi w województwie

28.04.2016 roku w Lublinie odbył się wojewódzki finał LIV Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej, w którym drużyna naszego liceum w składzie: Paulina Dybiak I H, Michał Cebula I H, Jakub Pojasek III E, Kacper Sawa II E, Mateusz Kowal I B w klasyfikacji ogólnej zajęła pierwsze miejsce. Indywidualnie pierwsze miejsce zdobył Michał Cebula, drugie – Jakub Pojasek, trzecie – Kacper Sawa.

W kategorii gimnazjów zwyciężyła drużyna naszego gimnazjum w składzie: Wiktoria Hałka II A, Jakub Cios II B, Grzegorz Socha II B, Maciej Demucha II B, Marcelina Struk III A, Anita Jeleń III A. Indywidualnie pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Hałka, drugie – Jakub Cios, trzecie – Anita Jeleń.

Turniej składał się z części teoretycznej – testu z zakresu wiedzy morskiej, historii Wybrzeża Polskiego, wiedzy żeglarskiej oraz takich dyscyplin sportowych jak: pływanie 50 m stylem dowolnym, rzut rzutką ratowniczą, strzelanie oraz wykonanie na czas węzłów żeglarskich.

Organizatorem konkursu był Lubelski Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju. Patronat nad zawodami objęło Ministerstwo Obrony Narodowej. Nagrodami dla uczniów były: medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. W czerwcu uczniowie liceum oraz gimnazjum będą reprezentowali województwo lubelskie w eliminacjach ogólnopolskich, które zostaną rozegrane w Jastarni oraz w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie w województwie pomorskim.

Opiekunami drużyn są: pan Wojciech Skrok i pan Krzysztof Litwiniuk.