4 czerwca 2024 – Awans dziewcząt do finału centralnego zawodów „Sprawni jak żołnierze”

W dniach 28-29 maja 2024 r. w Ostrowie Lubelskim odbyły się eliminacje wojewódzkie 47. Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, podnoszenie sprawności fizycznej oraz rywalizacja zespołów w zakresie umiejętności sportowo–obronnych. We współzawodnictwie wzięło udział 12 drużyn dziewcząt i chłopców reprezentujących szkoły ponadpodstawowe Lubelszczyzny, które przez dwa dni rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach: bieg terenowy, rzut granatem, strzelanie z broni pneumatycznej, podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedmedyczna oraz test sprawności fizycznej.

W kategorii dziewcząt I miejsce i awans do finału centralnego wywalczyła drużyna naszego liceum w składzie: Natalia Metner z klasy III F, Anastasiia Honchar z II H i Julia Olejnicka z II C. Dziewczęta zwyciężyły w biegu terenowym na 400 m i w udzielaniu pomocy przedmedycznej. W rzucie granatem zajęły I miejsce ex aequo, II miejsce w strzelaniu z karabinka pneumatycznego oraz III miejsce w trudnym i wymagającym teście sprawności fizycznej. Łącznie uzyskały 26,5 pkt, zdecydowanie wygrywając zawody na szczeblu wojewódzkim. Finał centralny odbędzie się w Bornem Sulinowie w dniach 23-26 września 2024 r.

Opiekunem uczniów jest pan Wojciech Skrok.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!