7 grudnia 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej odbył się XXXIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej. Organizatorami konkursu byli: PTTK Oddział w Biłgoraju, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju oraz Wójt Gminy Biłgoraj.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowały dwie drużyny:

drużyna I w składzie: Otylia Kobielarz (IV E), Patryk Przytuła (II G), Aleksandra Solska (IV H);

drużyna II w składzie: Wiktor Banach (I i), Anna Szubiak (II A), Dominika Szubiak (I i).

Wysoki wynik osiągnęła drużyna I, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej, niewiele ustępując zwycięzcom. Drużyna II uplasowała się na szóstej pozycji.Ponadto Otylia Kobielarz z drużyny I zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej, uzyskując najwyższy wynik punktowy w kategorii szkół średnich.

Opiekunem drużyn był pan Krzysztof J. Rudy.